Soutěž

SSCAI (Student StarCraft Artificial Intelligence) je vzdělávací akcí zaměřenou především na studenty se zájmem o umělou inteligenci, počítačové vědy a informatiku. V soutěži je cílem vytvořit program, který vystupuje v roli lidského hráče v prostředí strategické hry StartCraft. Herní svět představuje náročné konkurenčním prostředí, ve kterém proti sobě vždy hrají dva studentské programy (boty) s cílem dosáhnout co nejvyššího skóre rychleji než protihráč. Boty se programují v programovacím jazyku Java s využitím rozhraní BWAPI. Vytvořené programy se nahrávají na herní server,  který je spouští ve StarCraft 1vs1 zápasech.

Studentská soutěž SSCAI’14 – CTU Open, představuje národní kolo mezinárodní soutěže Student StarCraft AI Tournament http://www.sscaitournament.com ),  hostované Elektrotechnickou fakultou, Českého vysokého učení technického v Praze (FEL, ČVUT). Soutěž je otevřena nejen pro studenty studijního programu Otevřená Informatika (OI), ale také pro všechny studenty vysokých a středních škol se zájmem o problematiku umělé inteligence.

Soutěž je pořádána pod záštitou vedoucího Katedry počítačů, FEL, ČVUT v Praze, doc. Ing. Filipa Železného, Ph.D., garanta oboru umělá inteligence studijního programu Otevřená Informatika, za podpory RNDr. Michala Čertického, Ph.D., organizátora mezinárodního turnaje SSCAI a rozvojového projektu FEL, ČVUT, RPMT 13136/105/1051406C000.

Využijte možnost poměřit své znalosti a zkušenosti v národním kole a získejte hodnotné ceny. Pro příhlášení do národního kola, ve kterém proti sobě budou hrát programy studentů českých vysokých škol využijte registrační formulář na těchto stránkách, http://sscai.fel.cvut.cz/sscai14/registrace/.